Redakcja kanału głównego Śląskiego Radia

Obrazek użytkownika Anonimowy
Właściciel / Prezenter Śląskiego Radia
Leon z Westerwald

Witom Wos kochani słuchacze.Trocha omnie Wom tu napisza,urodzioł żech sie w Toszku 30 Marca 1966 roku i tam żech tyż mieszkoł jakiś czas.Teroz mieszkom w Niemcach w pienkny krainie nazwom Westerwald.Moje Hobby to Fussball i muzyka.Przesto chca Wom tu grać i z Wami sie bawić.Zaproszom Wos na audycje moje i naszych prezenterów i życza wszystkim udanej zabawy na naszym Śląskim Radiu.

Obrazek użytkownika Anonimowy
Właściciel / Prezenterka Śląskiego Radia
Dana z Westerwaldu

Witom wszystich serdecznie.Nazywom sie Dana urodziolach sie w Siemianowicach Sl.-Laurahütte 23.10.1... Mieszkalach w Katowicach az do wyjazdu do niemiec kaj juz mieszkom 27 Lot.Moje Hobby to muzyka i filmy.Teroz zaproszom wszystkich na audycje zymnom i zycza wszystkim super zabawy

Obrazek użytkownika Anonimowy
Prezenterka Śląskiego Radia
Marzanna ( Malwakwiat ) z Mudersbach

Witam serdecznie wszystkich słuchaczy Slaskiego Radia. Mam na imie Marzanna, urodziłam sie 22 grudnia roku panskiego - w Łodzi. Od kilku lat mieszkam w Niemczech ( Rheinland-Pfalz ). Moje zainteresowania to muzyka - kazda, matematyka i gry logiczne. Zapraszam do wspolnej zabawy,

Obrazek użytkownika Anonimowy
Prezenterka Śląskiego Radia
Teresa z Lippetal

Witom wszystkich tukej na radiu. Nazywom sie Teresa, urodziolach downo downo tymu 18-tego maja we Chorzowie, kaj zech sie wychowala, grala we Handbal, czyli pilka rynczno. Potym losy roznie sie toczoly to tu to tam, az w koncu wylondowalach w Niymcach, kaj miyszkom z rodzinom. Kochom slonsko godka i muzyka. Zaproszom do wspolyj zabawy zymnom i naszymi prezynterami.

 

Obrazek użytkownika Anonimowy
Prezenterka Śląskiego Radia
Marzena z Pomorza

Witam wszystkich słuchaczy Śląskiego Radia. Mam na imię Marzena. Muzyka jest dla mnie czymś przyjemnym i pozytywnym, potrafi mobilizować, motywować. Słucham i będę grała muzykę różnorodną. Mieszkam w małej miejscowości koło Człuchowa w województwie pomorskim położonej wśród 33 jezior i rzeki Brdy. Znajomi, którzy mnie odwiedzają żartują, że mam cały rok jak na wczasach bo blisko lasów, jezior, rzek, morza. Ktoś kiedyś powiedział, że niektórzy ludzie szukają pięknych miejsc, a inni sprawiają, że miejsca stają się piękne i właśnie dzięki Wam mili słuchacze i całej załodze tak jest na Śląskim Radio, więc zapraszam do wspólnej zabawy na Naszych audycjach.

Obrazek użytkownika Anonimowy
Prezenterka Śląskiego Radia
Danka z Michalkowic

Witom Wos na calutkim swiecie.Na imie mom Danka tu sie urodziolach tu chodziolach do szkoly i tu mieszkom

.A teroz zaproszom Wos do wspolnyj zabawy na moich audycjach. Byda sie starac fajniscie Wom fyrlac wienc do uslyszynio na antenie

Obrazek użytkownika Anonimowy
Prezenter Śląskiego Radia
Kosciol w Koszecinie

Zapraszamy na co Niedzielna Transmisje Mszy sw.

Obrazek użytkownika Anonimowy
Prezenter Śląskiego Radia
Jorgus ze Oberfranken

Jo je tyn Gizd - Jorgus ze opolskiygo i bardzo sie raduja ze zas zech je na tym fajnym radioku .Roku panskiygo 2010 miolech tu PREMIERA.Mom uciecha ze zas bajymy sie fajnie bawic;  bez to zaproszom wszystkich na moje audycje...

Obrazek użytkownika Anonimowy
Prezenter Śląskiego Radia
Adrian z Munster

Witom wos moi kochani,nazywom sie Adrian a urodzioł żech sie w Zabrzu 13.09.1964 roku.Tam żech łaziol do szkoły,groł w Fussball i lotoł za dziołchami.Potym jak wszyscy wyjyżdżali do Rajchu to jo tyż pojechoł w marcu 1989 roku i miyszkom do dzisiej w Niedersachsen w mieście Munster.Z muzykom mom już do czynienia jak żech miol 8 lot i kochom muzyka do dzisiej,bo bez muzyki jest życie smutne i bezsensowne.Mom nadzieja że przez nasze Śląskie Radio i przez moja muzyka poznomy sie bliżyj ,a wiec zaproszom na moje audycje.

Obrazek użytkownika Anonimowy
Prezenter Śląskiego Radia
Andrzej z Piekar Sl.

Nazywom sie Andrzej. Urodzioł żech sie 26.07. - roku nie pamietom.Miyszkom w Piekarach,tu żech sie ożynioł.Mom kupa czasu bo już nie robia i jeżech na pedzyji.Muzyka lubia różno.Oprócz muzyki lubia tyż rybki chytać i to je moje Hobby.Wiec Kochani zaproszom Wos do fajnej zabawy.

Obrazek użytkownika Anonimowy
Prezenter Śląskiego Radia
Hanzlik z Essen

Serwus, wito wos Hanzlik. Z muzyka jestem za pan brat, gram juz troche, a zaczynalem jeszcze w Tip-Topach i studenckim radiu. Gram wszystko co nadaje sie do grania i sluchania. Spogladajcie na ramowke, chcialbym goraco was na moich audycjach powitac. Mimo iz gram wszystko, to w chwilach wolnych slucham rocka, bluesa i muzyki progresywnej. Zapraszam goraco na moje audycje po slasku i nie tylko.

Obrazek użytkownika Anonimowy
Prezenter Śląskiego Radia
Peter z Lemgo

Witom wos mili sluchacze Slaskigo Radia nazywom sie Peter po naszymu Pyjter. Urodziolech sie na slasku konkretnie w Piekarach slaskich kaj spyndzolech troszka wynkszo polowa mojego zycio od dos downa myszkom w Nymcach miescie Lemgo kochom muzyka slasko bo jest mi blisko mojymu sercu Kochom slask i wszystko co znym zwiazane.Mysla ze mie sam zaakceptujecie i bydymy sie swietnie razym bawic

Obrazek użytkownika Anonimowy
Prezenter Śląskiego Radia
Josef z Ascheberg

jo je karlus ze Hajduk i piyknie wos tu wszyskich witom grom wszysko co je dobre do ucha i do tancowanio i juz wom zycza kupa szpasu przy moi muzyce to by bolo narazie tyla .

Obrazek użytkownika Anonimowy
Prezenter Śląskiego Radia
Hanys z Lazisk

Witom wszystkich słuchaczy na Ślaskim Radiu, urodziłech sie w Łaziskach Górnych,, uczylech sie w Łaziskach , Fedrowołech w Łaziskach i myśla ze pozostana w Łaziskach,, mom fajno frelka kiero mo na imie Ela i daje mi wiela miłosci a z tej miłosci momy 4 karlosow,,mysla ze byda tu zwami fajnie sie bawił

Obrazek użytkownika Anonimowy
Prezenter Śląskiego Radia
Lukasz z Wielkopolski

Witam wszystkich słuchaczy Śląskiego Radia. Na imię mam Łukasz mieszkam w pięknej Wielkopolsce nad Puszczą Notecką, koło Obornik WIelkopolskich. Moja przygoda z muzyką rozpoczęła się bardzo, bardzo dawno temu, od lat troszeczkę śpiewam - muzyka to moje okno na świat. Pozdrawiam serdecznie wszystkich słuchaczy Śląskiego Radia, jak również całą załogę mając cichutką nadzieję na miłe przyjęcie i fajną wspólną zabawę.

Obrazek użytkownika Anonimowy
Prezenter Śląskiego Radia
Waldemar z Nowego Jorku

Witom Wos drodzy sluchacze. Na imie dali mi Waldemar, ale wolajom na mnie Waldi. Jo jest taki synek kieremu muzyka gro w duszy i sercu. A pochodze z takiy familiy ,co muzyka byla obecna zawsze w naszym zyciu. I sami tez uczestniczyliy my aktywnie w ty muzyce. Opa grol na wszystkich instrumentach, matula spiwala w kapeli a jo w Gorniczy Orkiestrze Denty. I tak mysla sie podzielic z Wami Drodzy sluchacze tom muzykom na moich audycjach tukej na tym Slonskim Radiu i na wiela szpasu , wiec Wos zapraszam serdecznie do sluchanio Slaskie Radio.

Obrazek użytkownika Anonimowy
Prezenter Śląskiego Radia
Janusz bajt z Goleniowa

Witejcie moi roztomili na miano mom Janusz ,urodziołech sie bo innego wyjścio moja muter niy mieli. A urodzioła mie w Orzegowie kole niy istniejoncy juz dzisiej kop. Karol, tam tysz żech stawioł piyrsze kroki ,potym fater dostoł robota na kop. Halymba i tam my sie przekludziyli.Tam tysz pokończoł żech szkoły i robił jak fater na gróbie jak fater.Tam tysz zaczła sie moja przygoda z radiym i tak do dziś grom bo bez muzyki życie niy jest takie kolorowe a jak jeszcze moga komuś sprawić przyjemność moim graniym to tym bardziej sie ciesza.

Tak więc zaproszom wos na moje audycje i na audycje wszystkich co tukej grajom

Pozostanie w Naszych sercach

Obrazek użytkownika Franek
  • Premiera: 2012-02-21
Prezenter Śląskiego Radia
Franek z Rudy Śląskiej

To jo Karlus ze Śląska,a dokładnie z Rudy Śląskiej Wirku - to dziesiąto dzielnica tego pyknego miasta.Tu sie urodziołch,do szkoły chodzioł,robota dostoł,moja żonka poznochł,dwie cery zmajstrowoł,tu mieszkom z familiją i tu umrzyć chca.Zanim ale dostana łopatą -chca jeszcze trocha pożyć i Wos ponerwować - oczywiście w miara fajnego gusto i w dobry intyncji.Urodziołch sie w marcu siódmego w 1955 roku.Lubia muzyka już łod bajtla,a to skuli moji mutry - łona miała na nachtiszliku miendzy łóżkami takie czorne radio - Pionier - tak sie nazywało i żympoloło cało noc.Dzisiej po tylu latach tyż u mie muzyka zawsze kanś słychać.Mom tyn zaszczyt grać na tym Fajnym Śląskim Radiu z czego sie bardzo ciesza.Mom nadzieja ze wy tyż drodzy słuchacze sie ucieszycie że takiego karlusa jak mie usłyszycie.Szczynść Boże Wom I Nom.

śp. Franek zmarł w dniu 07.09.2017