Redakcja kanału głównego Śląskiego Radia

Właściciel / Prezenter Śląskiego Radia
Leon z Westerwald

Witom Wos kochani słuchacze.Trocha omnie Wom tu napisza,urodzioł żech sie w Toszku 30 Marca 1966 roku i tam żech tyż mieszkoł jakiś czas.Teroz mieszkom w Niemcach w pienkny krainie nazwom Westerwald.Moje Hobby to Fussball i muzyka.Przesto chca Wom tu grać i z Wami sie bawić.Zaproszom Wos na audycje moje i naszych prezenterów i życza wszystkim udanej zabawy na naszym Śląskim Radiu.

Prezenterka Śląskiego Radia / Goscinnie
Justynkaa z Alsberg

Witejcie frelki i karlusy !! Witom wszystkich słuchaczy Śląskiego Radia.Urodziłach sie 07.10.1985r. w Tychach,tu żech tyż sie wychowała,powendrowała dalij do Mysłowic.Tam żech długo miejsca nie zagrzoła,bo na zachód żech sie na besuch wybrała.Z tego besuchu żech na Niemieckiej Ziemi łostała.Mieszkom w Alsberg, tukej tyż robia.Zaproszom Wos do zabawy z Frelkom Justynkaa,przy tym życza kupa spassu i uśmiechu.

Prezenterka Śląskiego Radia
Mirunia z Pomorza

Witam,jestem frelka z Pomorza a dokladniej z serca Borow Tucholskich z pieknego miasta Chojnice....Sląska muzyka jak i wykonawcy nie są mi obce....myslę ze bedziemy sie wspolnie bawic na moich audycjach i audycjach wszystkich prezenterow...Bo Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny, i napełniać łzami oczy kobiety.

Prezenterka Śląskiego Radia / Goscinnie
Dana z Westerwaldu

Witom wszystich serdecznie.Nazywom sie Dana urodziolach sie w Siemianowicach Sl.-Laurahütte 23.10.1... Mieszkalach w Katowicach az do wyjazdu do niemiec kaj juz mieszkom 27 Lot.Moje Hobby to muzyka i filmy.Teroz zaproszom wszystkich na audycje zymnom i zycza wszystkim super zabawy

Prezenterka Śląskiego Radia
Halinka ze Szczecinka

Witajcie drogie sluchaczki i sluchacze Ślaskiego Radia. Nazywam się Halinka, urodziłam sie na Opolszczyźnie, a tak dokładnie w Lewinie Brzeskim 29 sierpnia. Pierwsze swoje kroczki stawiałam na Opolszczyźnie, Moi rodzice nas wywieźli jak byłam jeszcza mała do Szczecinka, przepięknego miasta wśród jezior i lasów. I tak tu mieszkam teraz caly czas i pracuję. Z muzyką idę za pan brat od swoich dzieciecych lat. Muzyka mnie odpręża po pracy, koji smutki, sprawia mi radość. Tą radością za pośrednictwem Śląskiego Radia chciałabym się z Wami podzielić, spełniając Wasze prośby muzyczne. Zapraszam serdecznie do słuchania Wszystkich prezenterów i życzę Wam wspaniałej zabawy na Radiu.

Prezenterka Śląskiego Radia
Jola z Lodzi

Kiedyś pewien człowiek powiedział,,Miłość to pragnienie piękna,, Dla mnie największym pięknem oprócz miłości jest muzyka. Mam na imię Jolka. Urodziłam się i mieszkam w Łodzi.Jest mi niezmiernie miło,że mogę zagościć wśród Was na radyjku.Muzyka śląska nie jest mi obca i chetnie się przy niej razem z Wami pobawię.Wszystkim życzę wspaniałych chwil pełnych radości i uśmiechu nie tylko na buziakach ale również i w Waszych serduchach.
 

Prezenterka Śląskiego Radia
Marzanna ( Malwakwiat ) z Mudersbach

Witam serdecznie wszystkich słuchaczy Slaskiego Radia. Mam na imie Marzanna, urodziłam sie 22 grudnia roku panskiego - w Łodzi. Od kilku lat mieszkam w Niemczech ( Rheinland-Pfalz ). Moje zainteresowania to muzyka - kazda, matematyka i gry logiczne. Zapraszam do wspolnej zabawy,

Prezenterka Śląskiego Radia
Anulka z Czestochowy

Witam wszystkich słuchaczy Śląskiego Radia. Mam na imie Anna, urodziłam się 22 lipca roku pańskiego na Ziemi Częstochowskiej (czyli w Częsochowie )i do dzis w tym świętym miescie mieszkam. Lubie grac i gram kazdy rodzaj muzyki . Mysle ze razem wspólnie będziemy się fajnie bawic na tym Śląskim Radiu

Prezenterka Śląskiego Radia
Kasia z Lodzi Okres testowy

Witam serdecznie wszystkich słuchaczy Śląskiego Radia.

Mam na imie Katarzyna ...urodziłam sie w sierpniu..1969r.

Kocham czytać książki i słuchać każdy rodzaj muzyki ale najbardziej uwielbiam lata 70-80-te( mój ulubieniec to

Chris Norman i Smokie ) Mam nadzieję ,że spodoba sie Wam

drodzy słuchacze muzyka którą będe grać dla Was .

Zapraszam więc do wspolnej zabawy.

Prezenter Śląskiego Radia
Franek z Rudy Śląskiej

To jo Karlus ze Śląska,a dokładnie z Rudy Śląskiej Wirku - to dziesiąto dzielnica tego pyknego miasta.Tu sie urodziołch,do szkoły chodzioł,robota dostoł,moja żonka poznochł,dwie cery zmajstrowoł,tu mieszkom z familiją i tu umrzyć chca.Zanim ale dostana łopatą -chca jeszcze trocha pożyć i Wos ponerwować - oczywiście w miara fajnego gusto i w dobry intyncji.Urodziołch sie w marcu siódmego w 1955 roku.Lubia muzyka już łod bajtla,a to skuli moji mutry - łona miała na nachtiszliku miendzy łóżkami takie czorne radio - Pionier - tak sie nazywało i żympoloło cało noc.Dzisiej po tylu latach tyż u mie muzyka zawsze kanś słychać.Mom tyn zaszczyt grać na tym Fajnym Śląskim Radiu z czego sie bardzo ciesza.Mom nadzieja ze wy tyż drodzy słuchacze sie ucieszycie że takiego karlusa jak mie usłyszycie.Szczynść Boże Wom I Nom.

Prezenter Śląskiego Radia
Marian z Holandi

Witam serdecznie wszystkich sluchaczy Slaskiego Radia .Mam na imie Marian urodzilem sie 09.[xxxxx] r . w Prudniku na Opolszczyznie ,dobrych pare lat mieszkalem w Krasiejowie w ktorej to powstal piekny JuraPark z Dinozaurami .Obecnie mieszkam z cala rodzina w Holandii w pieknej miejscowosci Veghel.Muzyka interesuje sie od mlodych lat to moje Hobby,moja przygoda radiowa zaczela sie jakis czas temu.Mysle ze muzyke ktora uslyszycie na moich audycjach przypadnie Wan drodzy Sluchacze do gustu i bedziemy sie dobrze bawic.

Prezenter Śląskiego Radia
Adrian z Munster

Witom wos moi kochani,nazywom sie Adrian a urodzioł żech sie w Zabrzu 13.09.1964 roku.Tam żech łaziol do szkoły,groł w Fussball i lotoł za dziołchami.Potym jak wszyscy wyjyżdżali do Rajchu to jo tyż pojechoł w marcu 1989 roku i miyszkom do dzisiej w Niedersachsen w mieście Munster.Z muzykom mom już do czynienia jak żech miol 8 lot i kochom muzyka do dzisiej,bo bez muzyki jest życie smutne i bezsensowne.Mom nadzieja że przez nasze Śląskie Radio i przez moja muzyka poznomy sie bliżyj ,a wiec zaproszom na moje audycje.

Prezenter Śląskiego Radia
Andrzej z Piekar Sl.

Nazywom sie Andrzej. Urodzioł żech sie 26.07. - roku nie pamietom.Miyszkom w Piekarach,tu żech sie ożynioł.Mom kupa czasu bo już nie robia i jeżech na pedzyji.Muzyka lubia różno.Oprócz muzyki lubia tyż rybki chytać i to je moje Hobby.Wiec Kochani zaproszom Wos do fajnej zabawy.

Prezenter Śląskiego Radia
Hanzlik z Essen

Serwus, wito wos Hanzlik. Z muzyka jestem za pan brat, gram juz troche, a zaczynalem jeszcze w Tip-Topach i studenckim radiu. Gram wszystko co nadaje sie do grania i sluchania. Spogladajcie na ramowke, chcialbym goraco was na moich audycjach powitac. Mimo iz gram wszystko, to w chwilach wolnych slucham rocka, bluesa i muzyki progresywnej. Zapraszam goraco na moje audycje po slasku i nie tylko.

Prezenter Śląskiego Radia
Marcin z Tarnowa Opolskiego

Witom wszystkich sluchaczy Śląskiego Radia. Mom na imie Marcin i pochodza z Tarnowa Opolskiego koło Opola .Tukej tysz 27 lipca żech sie w doma urodził i do dzis tu mieszkom. Lubia Muzyka śląsko i niemiecko i tako muzyka nojczyńsciyj byndam Wom groł. Wszystkim zycza fajnyj zabawy z naszym Śląskim Radiem i zaproszom na audycje wszystkich naszych prezenterów.

Prezenter Śląskiego Radia
Tadeusz z Tarnowskich Gor

Witam wszystkich słuchaczy Ślaskiego Radia. Rodzice nadali mi imie Tadeusz. Moje rodzinne miasto z którym związany jestem do dziś to kolebka górnictwa czyli Tarnowskie Góry. Mój ojciec sprawił że muzyka to nie tylko hobbi ale też sposób na życie. Moje kochane lata muzyczne to 70\\\\\\\' i 80\\\\\\\' bo to czas mojej młodosci. Muzyka z ślaska czy za Odry często gości u mnie w domu przy wielu pracach domowych. Teraz chciałbym umilac czas słuchaczom tego radia. Zapraszam do wspólnej zabawy na Ślaskim Radiu

Prezenter Śląskiego Radia
Lukasz z Berlina

Witom Wos moi drodzy bardzo serdecznie. Nazywom sie Łukasz i urodzioł żech sie w Mysłowicach 18 lipca 1984roku.

Już za bajtla lotoł żech na zmiana to na kolejowe nastawnie, a to na audycje radiowe "Gościniec śląski" i Śląso nocka" do Radia ToP w Katowicach.

Potym były studia dziennikarskie i z zarządzania miyjskim transportym publicznym.

Robota w Telekomunikacji i Tramwajach Śląskich i Warszawskich.

Już 4 lata miyszkom w Raichu i na razie chyba tak łostanie.

Interesuje mie kolyj, radio i wszysko co wiąze sie z Austraia w kieryj był żech 3 miesiące... I powiym Wom, że chcą tam kiedyś zaś polecieć.

Mogę mówić, moga godać, a jak przydzie co do czego to i "szprechać" tyż poradza.

Słuchom prawie kożdyj muzyki, a na moich audycjach zawsze bydzie kupa pozytywnych rytmów i jeszcze wiyncyj pozytywnyj energii.

Bydom życzynia i pozdrowienia telefoniczne, SMS-owe i te z konsolki. Bo radio to Wy.

Trzimcie sie i do usłyszynia na antynie. PYRSK

Prezenter Śląskiego Radia
Zbyszek z Zar Okres testowy

Mieszkam w Żarach,woj.lubuskie.Moja przygoda z radiem rozpoczęła sie w 2009r.Bardzo lubie to co robię.Na swoich audycjach jestem sobą, z mikrofonu płynie mily ciepły glos w rytmie muzyki polskiej zagranicznej,góralskiej,śląskiej i romantycznej.Lubię przebywać w miłym fajnym granie Przyjaciół znajomych.Ze Śląskiem jestem związany od dłuższego czasu mam tu rodzinę przyjaciól znajomych.Serdecznie Zapraszam na Moje audycje i audycje wszystkich Prezenterów

Prezenter Śląskiego Radia
Peter z Lemgo Okres testowy

Witom wos mili sluchacze Slaskigo Radia nazywom sie Peter po naszymu Pyjter. Urodziolech sie na slasku konkretnie w Piekarach slaskich kaj spyndzolech troszka wynkszo polowa mojego zycio od dos downa myszkom w Nymcach miescie Lemgo kochom muzyka slasko bo jest mi blisko mojymu sercu Kochom slask i wszystko co znym zwiazane.Mysla ze mie sam zaakceptujecie i bydymy sie swietnie razym bawic

Goscinnie
Kosciol w Koszecinie